Facebook ZS Nr 1

SU ZS Nr 1

Facebook biblioteki ZS Nr 1

Filmy ZS Nr 1 w youtube

Przetłumacz stronę


BIP ZS Nr 1

Zadzwoń do nas

Tryb SkypeMe™!

MOODLE

http://zs1nd.cba.pl/moodle/
Moodle - e-learnig online
w Zespole Szkół Nr 1

Pytajnik online

Zjazd Absolwentów - 60 lecie szkoły

Sponsorzy zjazdu absolwentów

Galeria zdjęc ze zjazdu absolwentówZjazd Absolwentów Zespołu Szkół nr 1 w Nowe Dębie

23 czerwca 2012 roku odbył się III Zjazd Absolwentów Zespołu Szkół nr 1 w Nowej Dębie, związany z obchodami 60 rocznicy powstania Liceum Ogólnokształcącego.
W przygotowywanej przez kilka miesięcy uroczystości wzięło udział kilkuset byłych uczniów szkoły. Przez 60 lat mury szkoły opuściło około 5 tysięcy absolwentów. Wielu spośród nich odniosło znaczące sukcesy w świecie nauki, literatury, kościoła, mediów czy polityki.
Spotkali się ci, którzy z sentymentem wspominają Liceum i chcą kultywować jego pamięć oraz tradycje. Na diamentowy jubileusz przybyło ponad trzystu absolwentów z kraju i zza granicy, emerytowani dyrektorzy i nauczyciele oraz zaproszeni goście: wicestarosta powiatu tarnobrzeskiego p. Jerzy Sudoł –absolwent i były nauczyciel, prezydent Tarnobrzega p. Norbert Mastalerz – również absolwent, burmistrzowie Nowej Dęby – p. Wiesław Ordon i p. Zygmunt Żołądź, prezesi firm, dyrektorzy szkół i instytucji działających w Nowej Dębie.
Spotkanie tradycyjnie rozpoczęła uroczysta Msza św. w kościele pw. MBKP pod przewodnictwem proboszcza ks. dr. Mieczysława Wolanina – wieloletniego katechety w ZS nr 1. Mszę koncelebrowali księża absolwenci szkoły a homilię wygłosił ks. dr Jacek Beksiński. Następnie wszyscy uczestnicy uroczystości przeszli ulicami miasta do budynku szkoły. Prowadziła ich orkiestra dęta i zespół marżoretek z Chmielowa oraz uczniowie klasy o profilu wojskowym pod dowództwem mjr. Witolda Wesołowskiego. Spotkanie w szkole podzielono na dwie części – uroczystą akademię na dziedzińcu i spotkania roczników w klasach. Akademię rozpoczął pokaz musztry w wykonaniu klasy wojskowej, a następnie głos zabrała p. dyrektor Janina Lubera.
Na wstępie powitała przybyłych na spotkanie gości. Przywołała historię powstania Liceum, przypomniała nazwiska pierwszych dyrektorów i nauczycieli. Podzieliła się osobistymi refleksjami z czasów szkolnych: „Szukając w domu drobiazgów z lat nauki w liceum, wśród wielopokoleniowych pamiątek rodzinnych natrafiłam na niewielkie pudełeczko, w którym przez lata, jakby czekając na ten szczególny dzień, leżała bordowa tarcza z zardzewiałą szpilką, którą przez cztery lata jako uczennica nosiłam na ramieniu. Zdałam sobie sprawę, że historia mojego życia zatoczyła koło. Od dzisiaj w głębi serca pragnę, aby moi uczniowie ten znak - bordową tarczę z imieniem szkoły, jako przywilej grupowej reprezentacji, mogli nosić i być z niego dumnym,... bo przecież Wszyscy razem jesteśmy Jedynką!”.
Na zakończenie swojego wystąpienia p. dyrektor podziękowała darczyńcom i sponsorom za wsparcie finansowe w organizacji Zjazdu Absolwentów.
Część artystyczną uświetnił występ wybitnego absolwenta Andrzeja Frajndta – lidera legendarnej grupy wokalnej PARTITA.
Wielkie emocje towarzyszyły spotkaniom rocznikowym w klasach. Absolwenci mogli spotkać się ze swoimi wychowawcami i nauczycielami. Obejrzeli szkołę, wystawę fotografii a także wpisali się do pamiątkowej kroniki. Wymianom adresów i wspólnym zdjęciom nie było końca. Kulminacyjnym punktem uroczystości był Bal Absolwentów, który odbył się w miejscowej, regionalnej „Karczmie Jorgula”.

W niedziele 24 czerwca 2012 r. liczne grono absolwentów wraz z Dyrekcja szkoły spotkało się na nowodębskim cmentarzu, aby zapalić znicze na grobach zmarłych Profesorów i Absolwentów liceum. Diamentowy jubileusz zakończyło pożegnalne spotkanie w szkole. Zjazd był niezwykłą okazją do odnowienia starych przyjaźni i zawarcia nowych, gdyż, jak powiedział Epiktet: „ Nie skarby są przyjaciółmi, ale przyjaciel skarbem”.

DRODZY ABSOLWENCI W ciągu najbliższych 2 tygodni umieścimy informację nt. dystrybucji nośników ze zdjęciami ze Zjazdu
Relacja w TV Tarnobrzeg ( od 2:08


Anna Babula

ZAPRASZAMY NA ZJAZD ABSOLWENTÓW- 60 LECIE SZKOŁY

Dyrekcja Zespołu Szkół Nr1 w Nowej Dębie
i Komitet Organizacyjny Zjazdu Absolwentów
mają zaszczyt zaprosić

na ZJAZD ABSOLWENTÓW - uroczystość 60-lecia Liceum Ogólnokształcącego,
która odbędzie się 23 czerwca 2012 r.

Program uroczystości
Sobota – 23 czerwca 2012
Godz. 10:00 - Msza Św. w Kościele MBKP w Nowej Dębie w intencji Absolwentów Szkoły
Godz. 11:15 - Przemarsz do budynku Szkoły
Godz. 11:45 - Uroczyste otwarcie Zjazdu Absolwentów
Godz. 13:30 - Spotkania rocznikowe
Godz. 18:00 - Bal Absolwentów
-zabawa z DJ-em
- projekcja zdjęć z 60 lat Szkoły


Niedziela - 24 czerwca 2012
Godz. 11:00 - Zapalenie zniczy na grobach zmarłych Profesorów i Absolwentów Szkoły
Godz. 12:00 - Spotkanie pożegnalne

WSZYSTKICH ZAINTERESOWANYCH ABSOLWENTÓW PROSIMY O ZGŁOSZENIE SWOJEJ OBECNOŚCI NA ZJEŹDZIE TELEFONICZNIE
W SEKRETARIACIE SZKOŁY 15 846 22 32ZAPROSZENIE NA ZJAZD

Zaproszenie do pobrania w formie pliku .doc


Oryginalne Zaproszenie z miejscem do wpisania osoby do pobrania w formie pliku .doc


UWAGA BAL ABSOLWENTÓW ODBĘDZIE SIĘ W KARCZMIE JORGULA
o godzinie 18


Dodatkowy parking znajdować się będzie obok basenu.

Osoby zamiejscowe mogą zarezerwować miejsce w hotelach:
Hotel Szypowski i Hotel Szypowski Strefa - tel./fax 15 846 58 80 tel. kom. 500 017 543 strona internetowa Hotel Szypowski
Hotel Magnolia - 693 40 21 99 , 605 43 08 89

Wygenerowano w sekund: 0.03
2,024,550 unikalnych wizyt