Facebook ZS Nr 1

SU ZS Nr 1

Facebook biblioteki ZS Nr 1

Filmy ZS Nr 1 w youtube

Przetłumacz stronę


BIP ZS Nr 1

Zadzwoń do nas

Tryb SkypeMe™!

MOODLE

http://zs1nd.cba.pl/moodle/
Moodle - e-learnig online
w Zespole Szkół Nr 1

Pytajnik online

Projekt"SANFARM"

Młodzi chemicy w nowodębskiej Polpharmie

W listopadzie i grudniu br. uczniowie Zespołu Szkół nr 1 uczestniczyli w projekcie Nauka i gospodarka. Uczniowie w przemyśle i biznesie realizowanym przez firmę Polpharma. Głównym założeniem projektu było propagowanie chemii i fizyki oraz pokazanie związków tych dziedzin nauki z farmacją. W ramach projektu odbyły się wykłady, takie jak: Znaczenie inżynierii chemicznej w farmacji oraz ćwiczenia laboratoryjne przeprowadzone przez prof. dr hab. inż. Dorotę Antos ( absolwentkę nowodębskiego liceum ) oraz zajęcia doświadczalne z fizyki prowadzone przez dr. Ryszarda Stagraczyńskiego.
W trakcie ćwiczeń wykorzystano sprzęt i odczynniki podarowane przez Polpharmę.

Krótki okres nauki w liceum oraz niedawna redukcja programów nauczania przez Ministerstwo Edukacji Narodowej nie pomagają nauczycielom w ukazaniu całego spektrum barw, jakie kryją nauki ścisłe. Myślę, że wykład i laboratoria, jakie zorganizowaliśmy we współpracy z Polpharmą, pomogły uczniom zrozumieć, jakie znaczenie może mieć zdobywana na poziomie szkoły wiedza w ewentualnej późniejszej karierze inżynierskiej w przemyśle - mówiła Janina Lubera, dyrektor placówki.


Zwieńczeniem projektu był wyjazd uczniów na Wydział Chemiczny Politechniki Rzeszowskiej oraz do Centrum Mikroelektroniki i Nanotechnologii Uniwersytetu Rzeszowskiego.

10 grudnia 2013 Młodzi chemicy w nowodębskiej Polpharmie
Wygenerowano w sekund: 0.03
2,024,564 unikalnych wizyt