Facebook ZS Nr 1

SU ZS Nr 1

Galerie ZS Nr 1 w Picassa

Filmy ZS Nr 1 w youtube

Przetłumacz stronę


BIP ZS Nr 1

Zadzwoń do nas

Tryb SkypeMe™!

MOODLE

http://zs1nd.cba.pl/moodle/
Moodle - e-learnig online
w Zespole Szkół Nr 1

Pytajnik online

Dzisiaj ...

Dzisiaj jest środa 24 Sierpnia 2016.
Imieniny obchodzą: Jerzy, Bartłomiej, Bartosz, Emilia, Halina, Malina

News

UWAGA GIMNAZJALIŚCI

kliknij by powiększyć
· bk dnia 28 maj 2016 13:18:15 · Drukuj
Rozpoczęcie roku szkolnego 2016/2017
Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2016/2017:
Czwartek 1 września 2016 roku
8:00 Msza Św. w kościele MBKP w Nowej Dębie
9:15 Uroczysta akademia na małej sali gimnastycznej
· bk dnia 23 sierpień 2016 11:40:45 · Drukuj
Już wakacje
24 czerwca w upalnej atmosferze wakacji uczniowie ZS Nr1 wraz ze swoimi nauczycielami żegnali rok szkolny 2015/2016.
Uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą w Kościele pw. Matki Bożej Królowej Polski o godz.800 , po której w budynku szkoły nastąpiło podsumowanie wyników w nauce, osiągnięć sportowych, olimpiad i konkursów , w których licznie brali udział nasi uczniowie. Każdy uczeń w jakiejś dziedzinie się wyróżnił, dlatego nie zabrakło świadectw z czerwonym paskiem, dyplomów , nagród, podziękowań, drobnych upominków, które z radością wręczyli : pan dyrektor Robert Suska i wychowawcy klas: panie. A. Jóźwik, D. Boryńska – Dzięgiel, Elżbieta Kupczyńska i pan R. Jóźwik. Uroczystość szkolną swoją obecnością zaszczycili: Starosta Powiatu Tarnobrzeskiego pan Krzysztof Pitra, Ksiądz doktor Mieczysław Wolanin i Przewodniczący Rady Rodziców pan Marek Babula.
Część artystyczną przygotowały uczennice z kl. IIa i IIb – Kasia Tomczyk, Agnieszka Gazda, Madzia Bąk i Natalia Buczek.
Prowadzący uroczystość uczniowie: Olga Rozmus i Andrzej Guściora podziękowali całemu gronu pedagogicznemu za opiekę i trud włożony w pracę z uczniami , życząc jednocześnie słonecznych i bezpiecznych wakacji.
B. Gajos
Galeria zdjęć
· bk dnia 26 czerwiec 2016 14:36:41 · Drukuj
Wakacje 2016


Po dziesięciu miesiącach ciężkiej pracy nadszedł wyczekiwany przez wszystkich uczniów czas wakacji.
Czas odpoczynku od książek, zeszytów, ławki szkolnej, dzwonka, porannego wstawania.

Na ten czas życzymy Wam udanego wypoczynku.
Cieszcie się z każdego słonecznego dnia i z każdej przeżytej przygody.
Bawcie się dobrze, leniuchując w przydomowych ogródkach, na złocistych plażach, w górach i nad jeziorami.
Wierzymy, że wszyscy spotkamy się zdrowi, wypoczęci, opaleni i w doskonałych humorach w nowym roku szkolnym.
Życzymy wszystkim uczniom, rodzicom i nauczycielom i przyjaciołom szkoły, by nadchodzące wakacje były spokojne i pełne niezapomnianych wrażeń.

Dziękujemy za cały rok szkolny 2015/2016.

Dyrekcja oraz Grono Pedagogiczne ZS nr 1 w Nowej Dębie.


· bk dnia 24 czerwiec 2016 15:04:59 · Drukuj
Rozdanie świadectw
Rozdanie świadectw dojrzałości odbędzie się 5 lipca 2016 o godzinie 9:00 w sali nr 18
· bk dnia 24 czerwiec 2016 15:02:08 · Drukuj
Podręczniki na rok szkolny 2016-2017
Podręczniki na rok szkolny 2016/2017 dla klasy 1
Podręczniki na rok szkolny 2016/2017 dla klasy 2
Podręczniki na rok szkolny 2016/2017 dla klasy 3 profil językowy
Podręczniki na rok szkolny 2016/2017 dla klasy 3 profil politechniczny
Podręczniki na rok szkolny 2016/2017 dla klasy 4 technikum
· bk dnia 23 czerwiec 2016 10:07:49 · Drukuj
Symulatory lotu i programowanie robotów
W dniu 8 czerwca 2016 r. uczniowie klas I a i II a uczestniczyli w wycieczce przedmiotowej na Politechnikę Rzeszowską gdzie brali udział w zajęciach laboratoryjnych. Zajęcia odbyły się na Wydziale Budowy Maszyn i Lotnictwa w Katedrze Awioniki i Sterowania oraz w Katedrze Mechaniki Stosowanej i Robotyki. Na początku uczniowie zostali zapoznani z zasadami studiowania oraz z działalnością naukową Wydziału Budowy Maszyn i Lotnictwa. Następnie wszyscy zapoznali się z konfiguracją symulatorów lotu, symulatorów jazdy samochodem ciężarowym oraz z zasadami diagnostyki samochodowej i z możliwościami programowania robotów. Każdy z uczniów spróbował swoich umiejętności na symulatorze lotu oraz przetestował latanie w różnych warunkach atmosferycznych. Bardzo ciekawym zagadnieniem była diagnostyka samochodowa gdzie uczniowie dowiedzieli się jakim badaniom musi być poddany każdy samochód. Następnie wszyscy udali się do pracowni programowania robotów gdzie każdy dowiedział się jak zaprogramować urządzenie tak, żeby wykonywało czynności zaprojektowane przez konstruktora. Bardzo istotnym elementem, który był wielokrotnie podkreślany jest umiejętność programowania, która jest potrzebna nie tylko do sterowania robotów ale także do innych urządzeń mobilnych. Każdy z uczestników zajęć zobaczył w jaki sposób teoria, którą poznaje na matematyce, fizyce przekłada się na praktykę oraz jak zjawiska fizyczne są wykorzystywane w różnego rodzaju konstrukcjach. Zajęcia były bardzo ciekawe, każdy z uczniów znalazł coś dla siebie i w związku z tym zajęcia tego typu będą kontynuowane w przyszłym roku szkolnym.
Robert Jóźwik

Galeria zdjęć
· bk dnia 10 czerwiec 2016 10:36:23 · Drukuj
65 - lecie LO w Nowej Dębie
28 maja 2016 w Samorządowym Ośrodku Kultury w Nowej Dębie miała miejsce uroczystość Święta Szkoły połączona z obchodami 65- lecia Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Kochanowskiego . Wzięli w niej udział nie tylko pracownicy i uczniowie tej szkoły, ale przedstawiciele Władz Samorządowych: Starosta Powiatu Tarnobrzeskiego pan P. Bartoszek , Członkowie Zarządu Powiatu Tarnobrzeskiego pani D. Serafin i pan J. Sudoł , pan M. Zięba członek Rady Powiatu Tarnobrzeskiego, Burmistrz Miasta i Gminy Nowa Dęba pan W. Ordon, przedstawiciel Zakładów Metalowych Dezamet SA pan M. Piechota, Przewodniczący Rady Rodziców pan M. Babula, Prezes Ogniska ZNP pan K. Wąsik, Absolwenci i Przyjaciele szkoły. Uroczystość rozpoczęła się Mszą św. w Kościele pw. Matki Bożej Królowej Polski w intencji Absolwentów, Uczniów , Pracowników. Po niej młodzież Zespołu Szkół Nr 1 przygotowała akademię w SOK-u . Po wystąpieniach zaproszonych gości ,najstarszych nauczycieli: pani Dyrektor Z. Boryńskiej, pana R. Gondka i związanych ze świętem chwilach refleksji, młodzież zaprosiła na część artystyczną, której celem było przybliżenie wartości humanistycznego światopoglądu poety z Czarnolasu. Część oficjalną i artystyczną zakończył Dyrektor Szkoły pan Robert Suska, który zaprosił absolwentów na spotkanie . Na plantach miejskich miał miejsce piknik, w którym ,,wesoło” uczestniczyli najmłodsi mieszkańcy Nowej Dęby wraz z rodzicami.
B. Gajos

Galeria zdjęć
· bk dnia 28 maj 2016 19:45:24 · Drukuj
Życzenia dla maturzystów
· bk dnia 03 maj 2016 15:50:52 · Drukuj
Pożegnanie absolwentów szkoły
W dniu 29 kwietnia 2016 r. odbyła się uroczystość pożegnania absolwentów Zespołu Szkół Nr 1 w Nowej Dębie. Uroczystość rozpoczął Dyrektor Szkoły Robert Suska, który powitał zaproszonych gości, rodziców, grono pedagogiczne, oraz absolwentów i uczniów szkoły. Następnie głos zabrali Krzysztof Pitra – Wicestarosta Powiatu Tarnobrzeskiego, Janina Lubera – Dyrektor Szkoły oraz Marek Babula - Przewodniczący Rady Rodziców. Uczniowie klas licealnych i klasy technikum otrzymali świadectwa ukończenia szkoły oraz nagrody i wyróżnienia za osiągnięcia w różnych dyscyplinach nauki i sportu. Także rodzice uczniów otrzymali listy gratulacyjne oraz podziękowania za prace na rzecz szkoły. Całość uroczystości uświetniła część artystyczna przygotowana przez uczniów klas drugich, której przesłaniem było pokazanie jaką drogą powinni podążać w przyszłości tegoroczni absolwenci szkoły. Cześć artystyczną prowadzili uczniowie klasy II a Olga Rozmus i Patryk Michałów. Oprawą muzyczną uroczystości były piosenki w wykonaniu Magdaleny Bąk i Natalii Buczek z kl. II b. Przesłania w postaci cytatów i myśli zostały zaprezentowane przez Andrzeja Guściorę, Jakuba Wołoszyna uczniów klasy II a i Krzysztofa Gorczycę z klasy I a. Absolwentów pożegnali w imieniu uczniów, przedstawiciele samorządu uczniowskiego Marysia Horodeńska i Cyprian Wrona. W imieniu absolwentów głos zabrali Katarzyna Gurdak i Mateusz Brudz uczniowie klasy III a. Teraz przed absolwentami bardzo ważny egzamin maturalny, do którego długo się przygotowywali. Życzymy im przysłowiowego „połamania piór” na maturze oraz jak najlepszych wyników z egzaminu.

Robert Jóźwik
Galeria zdjęć
· bk dnia 30 kwiecień 2016 21:12:20 · Drukuj
225 rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja

3 maja 1791 roku Sejm zwany później Czteroletnim uchwalił niezwykle doniosły dla Polski akt – Konstytucję. Dzień ten stał się jednym z najważniejszych świąt w historii narodu polskiego. Konstytucja miała być podstawą reformy państwa, wprowadzała wyraźny podział władzy na ustawodawczą, wykonawczą i sądowniczą, znosiła liberum veto i elekcję panującego. Konstytucja 3 Maja podnosiła rolę miast i mieszczan, broniła praw chłopów, uznawała religię rzymskokatolicką za narodową i panującą, jednocześnie zatwierdzała wolność wszelkich religii i obrządków, tworzyła podwaliny pod nowoczesne, suwerenne państwo.
Święto Narodowe 3 Maja wprowadzono po odzyskaniu przez Polskę niepodległości w 1919 roku, lecz po 1945 roku zostało ono zakazane i dopiero w 1990 roku formalnie je przywrócono.
Drogę do Konstytucji 3 Maja ukazuje tematyczna wystawa na II piętrze przygotowana przez nauczycielki: p. E. Cichoń, p. D. Rybak, p. M. Ziębę.
Obecnie, gdy Polska jest krajem niepodległym, obchodząc Święta Narodowe ukazujemy swój patriotyzm we współczesnym wymiarze. Upadek komunizmu przetrwało obchodzone 1 Maja – Święto Pracy, które służyło w okresie PRL-u do urządzania pochodów komunistycznych, ale także wystąpień opozycji, której główna siłą stali się robotnicy. Dzień ten na całym świecie upamiętnia tragiczne wydarzenia rozegrane w Chicago w 1886 roku. Doszło tam wtedy do strajku robotników i krwawych starć z policją.
2 Maja – Dzień Flagi RP ustanowiono Świętem Narodowym w 2004 roku, ma ono zwracać większą uwagę na polskie symbole narodowe. Jest to także Dzień Polonii i Polaków za Granicą.
Starajmy się więc być współczesnymi patriotami i pamiętajmy o naszych świętach narodowych.
M. Zięba
· bk dnia 28 kwiecień 2016 08:57:12 · Drukuj
Wygenerowano w sekund: 0.09
1,682,674 unikalnych wizyt